Path Copy 7 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape Group 9 Group 26 Group 20 Group 23 3917567 Group Group Group Combined Shape Group 9 share

Blog

Özpolat Makina olarak imalatını yaptığımız makinalar ile ilgili sıklıkla sorulan sorular ve güncel konuları sizlerle paylaşıyoruz. Blog içeriklerimizde yer verdiğimiz konular dışında merak ettikleriniz ve ürün bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

01 01 01
Pelet Yem Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Pelet Yem, küçük parçalar halinde kalıplaştırılmış yem türüdür. Sıcaklık ve buhar ile üretilen pelet yem, hayvan sağlığına zarar vermez. Peki Pelet Yem nasıl kullanılır?

01 01 01
Un Üretiminde Buğday Kalitesi

Kaliteli un için kaliteli buğday kullanımı şarttır. Peki kaliteli buğdayın özellikleri nedir? Buğday Nasıl İşlemlerden Geçiyor? detaylar yazımızda.

01 01 01
Zincirli Konveyör Nedir?

İmalatını yaptığımız, gıda tesislerinde hasarsız ve ekonomik ürün taşınmasını sağlayan Zincirli Konveyör ile ilgili bilinmesi gerekenlere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

01 01 01
Tahıl Depolama Sistemleri

İlk günkü tazeliğini ve kalitesini korumak amacıyla depoladığımız tahıllarda dikkat edilmesi gerekenler nedir?

01 01 01
Tahıl Depolamasında Haşere Kontrolü

Tahılı depolamada kaliteyi uzun süre koruyabilmek için uygun depo seçimi yaptığınızdan emin misiniz?

01 01 01
Çekiçli Değirmen Tarihi

Gıda endüstrisinde birçok bölümde kullanılan Çekiçli Değirmen ne zaman bulundu biliyor musunuz?

01 01 01
Yem Üretiminde Kullanılan Hammaddeler Nedir?

İstenilen verimi elde etmek ve hayvanın yaşamını sürdürmesi için kaliteli yeme ihtiyaç vardır. Kaliteli yem için kullanılan hammaddeler nedir? Detaylar yazımızda...

01 01 01
Toz Siklon Nedir?

Aspirasyon bölümünde kullanılan Toz Siklon, toz toplama ve ayrıştırma için tasarlanmıştır. Toz Siklon ile ilgili çok sorulan sorular ve cevapları yazımızda.

01 01 01
Pnömatik Vals Makinası Özellikleri Nedir?

Değirmende temizlenen buğdayın parçalanma, öğütülme ve ezilme işlemlerinin yapıldığı Pnömatik Vals Makinası, tahılı öğütüp, kırarak un ve irmik olması için tasarlanmıştır.

01 01 01
Pelet Presi Nedir?

Yem tesislerinde dozaj, karıştırma ve pelet ünitesinde kullanılan Pelet Presi; karma yem, gıda ve kimya sanayisinde kullanılır.

01 01 01
Kovalı Elevatör Nedir?

Yaygın olarak kullanılan Kovalı Elevatör, dikey taşınması gereken ürünün bir yerden arzu edilen başka bir yere taşınması için kullanılır.

01 01 01
Hava Kilidi İle İlgili Merak Edilenler

Hücre tekeri, rotary ve hava kapanı olarak da bilinen hava kilidi, pnömatik sistemin önemli bir parçasıdır. Ürünün akışını rahatlatır.