Path Copy 7 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape Group 9 Group 26 Group 20 Group 23 3917567 Group Group Group Combined Shape Group 9 share

İrmik Sasörü Özellikleri Nedir?

İrmik Sasörü, un ve irmik değirmenlerinde irmiğin temizlenmesi, zenginleştirilip sınıflandırması için kullanılır. İrmik fabriikasında; sert buğdaydan irmik üretimi yapılırken; kepeğin temizlenmesini sağlar. Un fabrikasında; yumuşak buğdaydan un üretimi yapılıkren; düşük küllü un elde ettirir. 

İrmik Sasörü Çalışma Prensibi Nedir?

Malzeme akış hızı, malzemenin eleklerde düzgün bir şekilde dağılmasını sağlayan bir geçit sayesinde ayarlanır. Hava ayar klapeleri ve airodinamik hava kanalı sayesinde eleme yüzeyinin tümünde maximum boşluk etkisi sağlanır. Hafif malzemeler boşluk etkisi ile süspansiyon durumunda durdurulur ve boşaltma kanalından geçerek aşağıdaki toplama kutusuna gönderilir. Malzeme, elek yardımıyla küçük tanecikli maddeleri sınıflandırır ve kepekten ayrıştırır.

Gıda Endüstrisi, İrmik Değirmenleri, Un Değirmenleri, Mısır Değirmenleri, Yem Değirmenleri İrmik Sasörü kullanım alanlarıdır. 

İrmik Sasörü Özellikleri Nedir?

  • Geniş elek yüzeyi ile yüksek kapasite,
  • Fırçası ile etkin temizlik,
  • Manuel eleme hızı,
  • Sessiz çalışma,
  • Kolay ve periyodik bakım.

İrmik sasörü; sessiz çalışma, kolay temizlenebilme, kolay elek değişimi, yüksek kapasite ve kolay bakım avantajı sunar. Gıda fabrikalarında kullanılan İrmik Sasörü sağlığa zararsız yüzeye sahiptir. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır.