Path Copy 7 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape Group 9 Group 26 Group 20 Group 23 3917567 Group Group Group Combined Shape Group 9 share

Malzeme Akış Kontrolü: Sürgülü Manuel Klape

Sürgülü Manuel Klape, yerçekiminin etkisi ile serbest dökülen toz, granül malzemelerin akışını kontrol etmek amacıyla kullanılmaktadır. Bıçaklı Vana olarak da bilinmektedir.

Vana gövdesinin içindeki kayar plaka, malzeme akışının tamamen serbest bırakılmasını, belli bir miktarda serbest bırakılmasını ya da tamamen durdurulmasını sağlar. Bunker, stok silosu, konveyör, akış şutu vb. ekipmanlara takılan Sürgülü Manuel Klapeler, serbest akıştaki hammadde kontolünü sağlar. Pnömatik transfer hattına bağlanan klapeler, vakum ya da basınç altında taşınacak malzemenin akışının sızdırmazlığını ve kontrolünü sağlar.

Sürgülü Manuel Klape Nerelerde Kullanılır?

Bunker, silo, helezon çıkışı, bigbag boşaltma sistemleri, serbest akış boğazları gibi sistemlerin giriş - çıkış noktalarına bağlanır. Her tür malzeme için Sürgülü Manuel Klape kullanılabilir. Özpolat Makina olarak granül ve toz halindeki malzemelere uygun klape üretimi yapmaktayız. 

Sürgülü Manuel Klape Avantajları Nedir?

Pürüssüz ve düzgün bir yüzeye sahip olan Sürgülü Manuel Klape, çap farklılığı olmadığından malzeme birikimine neden olmaz. Malzeme birikiminin olmaması boru hattında meydana gelebilecek kirliliğin önüne geçmektedir. Bakımı kolay ve işçilik maliyeti düşüktür. Hafif ve kompakt tasarıma sahiptir. Gıda malzemelerinin akışında paslanmaz çelikten üretilen manuel sürüglü klapeler kullanılır. 

Sürgülü Manuel Klape Özellikleri

Aşınmaya karşı dayanıklıdır. Montesi ve demontesi kolaydır. Sızdırmazlığı kuvvetlidir. Az yer kaplayan tasarıma sahiptir. Uzun ömrülüdür. Tam açık durumda malzeme akışına engel oluşturmayan sürgülü klape. Akışı hızlı kesme için ani kesme vanası olarak kullanılır. 

Sürgülü Pnömatik Klape Nedir?

Sürgülü pnömatik klape; pistonlu ya da el ile manuel olarak çalıştırılmaktadır. Pnömatik taşıma sistemlerinde kullanılan Sürgülü pnömatik klape, ürünün sızmadan ve devamlı olarak beslenmesini sağlar.

Sürgülü Motorlu Klape Nedir?

Sürgülü Motorlu Klape, serbest akışlı malzemenin akışının kontrolü sağlamak için tasarlanmıştır.