Path Copy 7 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape Group 9 Group 26 Group 20 Group 23 3917567 Group Group Group Combined Shape Group 9 share

Taş Makinası

Taş Ayırıcı Nedir?

Çeltik, buğday, mısır, ayçiçeği, pirinç, mercimek vb. kuru taneli tahılların tohumlarının kum, taş, sap gibi özgül ağırlığı farklı olan yabancı maddelerden arındırılması için Taş Ayırıcı kullanılır.

Kuru Taş Ayırıcı Nedir?

Kuru Taş Ayırıcı, arpa, mısır, buğday, nohut, anason, fasulye, susam, pirinç, kekik ve fındık gibi taneli tahılların içeirsindeki cam, metal ve taş gibi ağır maddelerin temizlenmesi için kullanılır. Tüm tahıl ürünlerinde ve bakliyatlarda etkilidir. Kimyon, çekirdek ve susam da çoğunlukla kullanılır. Sahip olduğu yüksek vakum özelliği ile hafif çöpleri ve tozu alır. 

Kuru Taş Ayırıcı Çalışma Prensibi Nedir?

Kuru Taş Ayırıcıya; posta elevatörü yardımıyla gelen malzeme, vibra iletisi sayesinde ana makinaya dökülür. Eksantrik sistem ile ortaya çıkan titreşim ve alt kısımdan gelen havanın etkisi ile tohumdan ağır olan yabancı maddeler ayrılır. Temizlenen ürün çuvallanır.

Kuru Taş Ayırıcı Özellikleri 

  • Dayanıklıdır.
  • Elek eğimi ayarlanabilir ve elek değişimi kolaylıkla yapılabilir.
  • Hava emişlidir. 
  • Tozsuz çalışır ve titreşimlidir.
  • Düşük enerji tüketimi
  • Elek yüzeyinin tümüne eşit hava dağılımı
  • Vibrasyon mükemmeliği sayesinde maximum ayırım hassasiyeti.

Kuru Taş Ayırıcı Kullanım Alanları Nedir?

Gıda Endüstrisi, Un Değirmenleri, Yem Değirmenleri, Yağ Fabrikaları, Malt Fabrikaları, İrmik Fabrikaları

Çift Katlı Kuru Taş Ayırıcı Nedir?

Arpa, buğday, mısır, fındık gibi taneli ürünleri özgül ağırlığı ağır olan ayırmak için kullanılır. Hava ve vibrasyon yardımı ile ayrıştırma işlemini gerçekleştirir. Hububat ve bakliyat temizleme ünitelerinde kullanılan Çift Katlı Kuru Taş Ayırıcı, verimli sonuç elde edilmesini sağlar. Tabla ayar sistemi sayesinde malzemenin temizliği istenilen düzeyde yapılabilir.