Path Copy 7 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape Group 9 Group 26 Group 20 Group 23 3917567 Group Group Group Combined Shape Group 9 share Pelet Presi

Pelet Presi

Pelet presinin çalışma prensibi, ezme beslemesinin iki veya üç silindirin hareketi ile bir halka kalıbındaki deliklerden dışarıya doğru zorlanması ve önceden belirlenmiş bir boyuta kesilmesidir. Mekanik işlemden önce, şartlandırıcıya 85 Santigrat derece sıcaklıkta buhar enjekte edilebilir.Pelet Makinası Nedir?

Yem ve diğer gıda ürünlerini küçük parçalara peletler ve minik tablet haline getirir. Bu işleme peletleme denir.  Aynı zamanda diğer ürünlerimiz olan Pelet Soğutucu , Pelet eleği , Pelet kırıcı ürünlerinide ziyaret edebilirsiniz.

Pelet Pres Nedir?

Besleyici ve tavlama ünitesi ile birlikte farklı bölümlerden oluşan, peletleme işlemi yapılırken kullanılmaktadır.

Peletleme İşlemi Neden Yapılır?

Peletleme presi ile ortaya çıkan ürünün avantajları çoktur. Küçültülmüş olan ürünlerde taşıma ve stoklama sağlanır. Gıda ürünlerinde ya da hayvanlarda insanlar için kullanılacaksa, sindirimi ve tüketilmesi kolay olur.

Peletleme İşleminin Avantajları

Ürünlerin parça parça değil tek parça ve homojen yapıda olmasını sağlar. Ürünün peletlenmesi sonucu paket içerisine daha fazla ürün eklenmektedir. Bunun sebebi ürünün yoğunluğunun ve partikül büyüklüğünün artmasıdır. Peletlenen ürün kolayca stoklanır ve taşınır. Küçük form haline getirilen ürünün tüketimi de oldukça kolaydır ve israfın önüne geçer.

Pelet Pres Kullanım Alanları

  • Yem değirmenleri
  • Un değirmenleri
  • Mısır Değirmenleri
  • İrmik Değirmenleri
  • Tahıl Depolama Siloları
  • Tohum Temizleme Tesisleri
  • Gıda İşleme Endüstrileri
  • Malt Fabrikaları

Benzer aramalar :

pelet makinası fiyatları, yonca pelet makinası fiyatları, kürelsan pelet makinası fiyatları, yonca pelet makinası fiyatları, atlas pelet makinası fiyatları, pelet makinası yedek parça, pelet makinası izmir, pelet makinası fiyatları ikinci el, pelet makinası konya


Kabul Ediyorum