Path Copy 7 Fill 4 Fill 1 Fill 1 Combined Shape Group 9 Group 26 Group 20 Group 23 3917567 Group Group Group Combined Shape Group 9 share Zincirli Konveyör

Zincirli Konveyör

Zincirli konveyör, düz veya kavisli olarak istenilen kapasitede ürüne zarar vermeden ekonomik nakliye imkanı sağlar. Konveyör üzerinde bulunan plastik paletler sayesinde zincirin çeliğe sürtünmesi engellenerek yüksek verim ve sessiz çalışma sağlar.

Zincirli Konveyörler, dayanıklı çelikten üretilen, yüksek performans sergileyen, tahıl ürünlerinin istenilen kapasitede üretim yapılan ürünlerin zincirli taşıma bantları ile düz ve eğilimli şekilde iletilmesini sağlayan taşıma ekipmanlarıdır.



Konveyör Nedir?

Taşıma ve aktarma işlemi yapılırken insan gücünün en aza icra edildiği mekanizma Konveyördür.

Konveyör Çeşitleri Nelerdir?

  • Zincirli Konveyör
  • Pvc Bantlı Konveyör
  • Modüler Bantlı Konveyör
  • Avare Rulolu Konveyör

Zincirli Konveyör Nedir?

Taşınacak malzemenin yatay ya da dikey şekilde transferini sağlayan konveyör Zincirli Konveyördür. Zincirler ağır çalışma şartlarına uygun olabilmesi için özellikle sertleştirilmiştir.

Zincirli Konveyör Özellikleri Nedir?

Arzu edilen kapasitede ürünün zarar görmeden düz ya da eğimli olarak taşınmasını sağlar. Uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Yüksek verim kapasitesine sahiptir. Hızlı ve kolay kurulum, düşük enerji tüketimi ve hijyenik çalışma sistemine sahiptir. Ekonomiktir ve paslanmaz çelik ile üretilmiştir.

Zincirli Konveyör Avantajları Nedir?

Hijyenik bir şekilde tozsuz çalışma imkanı sunar. Yüksek kapasitesine sahip olmasına rağmen az yer kaplaması ile kolaylık sağlar. Ekonomiktir ve gıda taşıma ve işleme bölümlerindeki uygulamalar için paslanmaz çelikten zincir kullanılır. Kapalı yapısı sayesinde hava ve toz geçirmez. 

Zincirli Konveyör Çalışma Prensibi Nedir?

Zincirlerin tahrik edilmesi ve bununla birlikte zincire takılabilecek malzemelerin uygun parçalarla taşınmasını sağlayan sistem Zincirli Konveyördür. 



Kabul Ediyorum